למבקרים בבלוג שלום וברוכים הבאים!

בבלוג החי והצומח בחולות חולון אני מציגה בפניכם צילומים שביצעתי בחולות במשך כמה שנים ועדיין ממשיכה במלאכה. מטרתי תיעוד, מעקב ולימוד עצמי. המבקש לקבל מידע מדעי יכול לפנות לספרות המקצועית שכן השכלתי אינה בתחום הבוטניקה או הזואולוגיה. תודה לפרופסור אבינעם דנין מהאוניברסיטה העברית, מומחה בינלאומי לבוטניקה, שעזר לי בזיהוי הצמחים. לזיהוי בעלי החיים, בעיקר החרקים, נעזרתי בבלוג המצויין והעשיר של עמיר וינשטיין - חרקים - עולם קטן בגדול, בבלוג המרהיב של עוז ריטנר Israel Insect World וכן במגדיר החרקים בישראל של פנחס אמיתי.

אני מקוה שצילומי יחשפו בפניכם את המגוון העשיר כל כך של חיים בחולות ויתרמו לאהבת ושמירת הטבע.

טיילו בטבע ושמרו עליו!

אילנה לקשטיין
להקדמהחפש בבלוג זה

יום שני, 27 ביוני 2011

חיפושיות ממשפחת החדקוניתייםמשפחת החידקוניתיים כנראה כוללת מינים רבים. אני גיליתי עד כה רק שני מינים אליהם נחשפתי במקרה.

חדקונית הלוענית

צמח לוענית החולות משך תמיד את תשומת ליבי בעדינותו וביופי פרחיו הקטנים. עד כדי כך התלהבתי מהפרחים שאף פעם לא שמתי לב לחידקונית לה הוא משמש פונדקאי. השנה נתקלתי בתמונת חדקונית הלוענית ומיד אצתי אל החולות לחפשה.


                                      מיד מבחינים  בגפי הפה המאורכים בדמות חדק וכן בשני המחושים
אמצעי ההסוואה של החידקונית ממש מופלאים. הפקעות שלה מוצמדות לגבעולים ונראות כמו פרי הלוענית.


                                                        פקעת על גבעול דמוי פרי

                                                                בתחילה הפקעת שקופה
מה שעוד יותר הלהיב אותי היה הזחל של חדקונית הלוענית. צבעו  צבע יין, בדיוק כצבע פרח הלוענית.  שוב הסוואה מעולה. הזחל צמיגי ודביק  והוא נע בתנועה סיבובית.

חדקונית הקיפודן

באחד מצילומי הרבים את הקיפודן הפלישתי וחרקיו גיליתי רק כשהתבוננתי בתמונות על צג המחשב חרק שענה על תיאור חדקונית הקיפודן. בתמונה נראה רק חלקה האחורי של החדקונית. למחרת מיהרתי אל הקיפודן אך החדקונית נעלמה. המצשכתי לחפש בכל צמחי הקיפודן שהכרתיאך לשוא.                                               החידקונית שקועה עמוק ומוצצת צוף מהפרחים.
חדקונית  לרינוס
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה