למבקרים בבלוג שלום וברוכים הבאים!

בבלוג החי והצומח בחולות חולון אני מציגה בפניכם צילומים שביצעתי בחולות במשך כמה שנים ועדיין ממשיכה במלאכה. מטרתי תיעוד, מעקב ולימוד עצמי. המבקש לקבל מידע מדעי יכול לפנות לספרות המקצועית שכן השכלתי אינה בתחום הבוטניקה או הזואולוגיה. תודה לפרופסור אבינעם דנין מהאוניברסיטה העברית, מומחה בינלאומי לבוטניקה, שעזר לי בזיהוי הצמחים. לזיהוי בעלי החיים, בעיקר החרקים, נעזרתי בבלוג המצויין והעשיר של עמיר וינשטיין - חרקים - עולם קטן בגדול, בבלוג המרהיב של עוז ריטנר Israel Insect World וכן במגדיר החרקים בישראל של פנחס אמיתי.

אני מקוה שצילומי יחשפו בפניכם את המגוון העשיר כל כך של חיים בחולות ויתרמו לאהבת ושמירת הטבע.

טיילו בטבע ושמרו עליו!

אילנה לקשטיין
להקדמהחפש בבלוג זה

יום רביעי, 8 ביוני 2011

זנב סנונית נאה

חרקים - פרפרים - זנב סנונית נאהאת זנב הסנונית פגשתי לראשונה בחולות קיסריה. אני זוכרת שכל כך התלהבתי והתרשמתי מיופיו שלא יכולתי להפסיק לצלם. למזלי, היה הפרפר רגוע. הוא נשאר זמן רב, שלא כמו פרפרים רבים אחרים, באותה תנוחה וכך יכולתי לצלם. כמו כן הוא נשאר רוב הזמן עם כנפיים פרושות כך שכל יופיו היה גלוי לעין. דמיון זנבו לזנב הציפור סנונית מאד ברור.
זהו פרפר גדול ובולט בשטח בצבעי צהוב וסגול בוהקים.                                              צבעיו החיצוניים זהים לצבעים הפנימיים של הכנפייםמה רבה הייתה התרגשותי כשזיהיתי זנב סנונית נאה בחולות חולון. הוא איננו נפוץ במיוחד בשטח זה אך הגיע גם לכאן. לפני זמן רב נתקלתי בזחל זנב סנונית, זחל יפהפה על שיח שומרר בואסייה שמשמש לו פונדקאי. מאז לא ראיתי עוד זחלים וכן לא נראה הפרפר בשטח. לכן, התרגשתי מאד באפריל שנה זו (2011)  לפגוש את הפרפר הבוגר. מרגע זה לא נשאר שיח שומרר אחד שלא סרקתי וחיפשתי עליו זחלי זנב סנונית. לבסוף נשא עמלי פרי ומצאתי זחל אחד בלבד. עקבתי אחריו כמה ימים כדי לחזות בהתפתחותו, צבעו הלך והשתנה. אך לאחר ארבעה ימים הוא נעלם. אולי נטרף!

                                                               זחל בוגר של זנב סנונית נאה
                                              הזחל הצעיר שפגשתי לאחרונה, נחבא בין ענפי השיח
                                                        הצבעים מתחילים להשתנות
                                                              מבט מהצד על הזחל הצעיר
                                                        הצבעים השתנו, הירוק שולט

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה